Citujeme článek z ITýdeníku:

Vražda v lázních Skalka! Předmět doličný vykoupen během okamžiku

Pondělí, 12 Srpen, 2013 - 07:45
Pavla Dočkalová

foto:
Skalka – (FOTO, VIDEO) Slavnostní nedělní odpoledne zažily Lázně Skalka. Svou sedmou detektivku v pořadí zde křtila spisovatelka Jarmila Pospíšilová. Lační čtenáři vykoupili vzorek knihy během pěti minut.

Kmotrem knihy, kterou Pospíšilová dějem situovala právě do zdejších lázní, se stal starosta Antonín Frgal. „Když mi paní Pospíšilová řekla, že jde o detektivku se zápletkou vražda, tak jsem zhluboka polkl. Přednesl jsem to zastupitelstvu, které naštěstí kývlo,“ popsal prvotní dojmy starosta.

Děj knihy je zasazen do současnosti, podle spisovatelčiných slov jde ale o holý výplod fantazie. „Jediné, co vychází z reálií, je popis zdejšího prostředí. Vražda se totiž odehrává u kouzelných pramenů. Obětí je hrdinka, která sem jezdila a chtěla se zde usadit. Mladá dívka si ale dala schůzku se svým vrahem, kdo jím skutečně je, však není do poslední chvíle zřejmé,“ prozradila Pospíšilová, jež byla zájmem veřejnosti mile překvapená a dojatá, „doufám, že se kniha bude líbit a že tomuto kraji ostudu neudělá.“

Symbolického polití šampusem se ujal kmotr Antonín Frgal s přáním, ať se čte. Lidově řečeno, jedním dechem.