Rekonstrukce kříže u kapličky

Rekonstrukce kříže u kapličky

Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje z programu „Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji“ v roce 2011.

Kamenný kříž stojí u Kaple sv. Jana Křtitele uprostřed obce. Statika této památky byla vážně narušena vlivem nesoudržného základu, tvořeného z kamenných bloků. Bylo patrné, že se památka vlivem rozestoupeného základu a propadlého obvodového stupně celkově naklání dopředu a je velmi poškozena biologickým napadením, tmavými depozity a prasklinami. Proto se přistoupilo k podání žádosti o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje z programu „Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji“.

Dle sdělení z 27. dubna 2011 bylo naší žádosti na základě usnesení Zastupitelstva Olomouckého kraje č. UZ/19/33/2011 vyhověno.

Jako zhotovitel byl vybrán BcA. Martin Parobek ze Šternberka.

Byla provedena demontáž památky s převozem, montáž památky provedena na 2x z důvodu osazení základového obvodového stupně, po vyzrání tmelu provedeno osazení ostatních částí, osazení obvodového kamenného stupně, nový betonový základ, restaurování památky, zpevnění kamene organokřemičitými prostředky, očištění povrchu kamene od bilogického napadení, číštění a zeslabení nevhodných tmavých depozitů a krust na povrchu kamene, sejmutí nevhodných barev uzavírající povrch kamene, odstranění dožitých vysprávek, odvrtání železných čepů, nahrazení korodovaných čepů novými z nerezavějící oceli, doplnění chybějících částí a nevhodných starých dožitých doplňků směsí umělého kamene svou strukturou a barevností odpovídající vyspravovanému kameni, zhotovení nerezových kramlí, zcelující barevné retuše, hydrofobizace kamene a restaurátorská dokumentace.

Cena celkem za dílo včetně DPH Kč 100.000,-
z toho
Dotace z Olomouckého kraje Kč 50.000,-

a vlastní zdroje obce Kč 50.000,-.

Datum vložení: 29. 12. 2012 0:08
Datum poslední aktualizace: 29. 12. 2012 0:08